logo_pro fb
1 2 3 4 5 6 7
Oznámení
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.
  • Nelze inicializovat funkci mail.

kde jste

Nějak se nám to sype vašnosti

Odpady Písek ztráta 2.470.000,-Kč . Strakonický pivovar ztráta 3.713.000,-Kč. I věčný optimista, voják Švejk, by  slovy „nějak se nám to sype“, nejspíše okomentoval stav řízení a ztrátovost podniků vlastněných městem. Prodělat ve firmě Odpady Písek s.r.o., zabývající se ukládáním a tříděním odpadů, za rok 2.470.000,-Kč je trestuhodná neschopnost. Je to pekelný průser, chtělo by se jadrně říci.

Dovést ke ztrátě takovýto typ  firmy, která se zabývá ukládáním a tříděním odpadu a vzhledem k faktu, že akcionáři jsou města Strakonice a Písek, která odpad produkují, je opravdu „umění“. Odpadu je dostatek, a přesto firma je ve ztrátě. Trapná výmluva, že ztrátu zavinilo město Písek jako druhý vlastník, je ze strany strakonické radnice sice možná, ale celkem naivní. Ani argument o nákladech na vybudování nové ukládací kazety neobstojí, neboť při budování minulé kazety byla ztráta nepoměrně menší. Neuvěřitelný amatérismus či spíše amatérská neschopnost.

Ve strakonickém pivovaru by se nám dobrý voják Švejk nejspíše řádně opil a tak jeho citace ohledně hospodaření pivovaru není opravdu zveřejnitelná v tomto materiálu. Nicméně já musím konstatovat, že i pivovar, jako další podnik vlastněný městem, v roce 2013 dosáhl obrovské ztráty a to ve výši dokonce 3.713.000,-Kč. Našemu pivovaru klesá výstav piva a to jasně dokládá příčinu ztráty. Dokládá to bohužel fakt, že ani řízení pivovaru v klasickém tržním prostředí není parketou, kterou by starosta Vondrys a jeho věrní ovládali. Sekera v hospodaření je zatnuta hluboko a již dokonce druhý rok za sebou. Loni si starostovo věrní, pověření vedením pivovaru, dokonce za způsobenou ztrátu vyplatili odměny a to navzdory loňská ztrátě společnosti a na návrh starosty. Jak příznačné. Odměňovat za neschopnost je nejspíše trendem pana starosty. Uvidíme ty snahy i letos? Necháme se překvapit. Navíc kdo myslíte, že sedí v představenstvu a dozorčí radě? To je domácí úkol pro občana, aby věděl, kdo to tak „pěkně“ vede ke krachu!

Jak je to možné? Vždyť zároveň je starosta Vondrys osobně zodpovědný za obrovský dluh města ve výši cca 400mil.Kč, který vznikl díky jeho prosazovaným a mnohdy velmi megalomanským projektům. Množství pochybných investic z minulosti nyní bohužel stále pokračuje novými výstřelky například v podobě budováním nových kancelářských prostor v bývalé škole na náměstí. Jde o stovky miliónů, které chce starosta vydat na nové kancelářské prostory, ač je v současnosti kancelářských prostor v jiných městských objektech prokazatelný nadbytek ( např. budova bývalého okresu ).

Zároveň dochází znovu ke zdražení stočného, a to navzdory faktu, že město vlastní vodovodní zařízení. Nová cena vodného a stočného pro rok 2014 bude zvýšena na 89,34Kč. To je nárůst o více jak 7,-Kč za metr krychlový v porovnání s rokem 2013.  Už jsem v loňském roce kritizoval výši vodného a stočného. Hlavním důvodem zdražení je bezpochyby další vysání peněz z Technických služeb a použitých v rozpočtu města na „zalepení“ vysokých dluhů.

Většina z toho, co město pod vedení starosty Vondryse vede a řídí, vyrábí dluhy. Bohužel dluhy, které budou občané platit, ač si myslí, že se jich to netýká. Zaplatí dražší vodu ( každý rok se zdražuje a více než jinde – viz. Můj minulý materiál : http://www.prostrakonice.cz/nazory/2-zdrazeni-vodneho-a-stocneho-zajimave-souvislosti ), zaplatí také dražší teplo a budou žít ve městě, kde sice budou vysazovány kytky, ale zároveň nebude posekaná tráva, budou rozbité chodníky a silnice. Všechny tyto fakta se budou nyní projednávat na červnovém zastupitelstvu města a jsou od rady města, vedené starostou Vondrysem, dokonce navrženy ke schválení. Nevěříte, říkáte, že to není možné? Pak čtěte zdroj informací níže na konce článku.

Jde to vůbec změnit? Nemějte obavu, jde to změnit! Jde, ale jen u nadcházejících komunálních voleb.

                                                                                                                                                             Ing. Václav Hoštička

 

Zdroje informací :

Podklady pro zastupitelstvo konané dne 11.6.2014. Nehledejte prosím v oficiálním  ve Zpravodaji města – tam se to kupodivu nepíše – proč asi?

http://www.strakonice.eu/content/c20-ze-dne-11-cerven-2014

 

Komentáře   

0 # BestMarcel 2018-11-06 06:53
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You
can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Timothy 2020-09-26 04:12
I am not sure where you're getting your info, but great topic.
I needs to spend a while studying much more or understanding
more. Thank you for excellent info I was on the lookout for
this info for my mission.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


www.podskali.net

Copyright 2013, www.prostrakonice.cz