logo_pro fb
1 2 3 4 5 6 7

kde jste

Nepřekročitelná hranice

Domnívám se, že každá společnost, každý stát a jeho občané by měli mít nepsané hranice svých morálních hodnot a ochranu svých dějin nastaveny tak, že by tyto hranice neměly být nikým a nikdy překročeny. Tato úvaha mě napadla při setkání s přáteli před několika dny, když jsme probírali poslední události v naší společnosti, které se nejen mně jeví jako dosti varující.

Jistě jste také zaznamenali v posledních dnech ze strany vedoucí garnitury představitelů KSČM signály, a to i na půdě poslanecké sněmovny, které zpochybňují a doslova bagatelizují význam postoje Jana Palacha k srpnovým událostem roku 1968 a jeho oběť nejvyšší, tak aby se na vpád okupantů ze SSSR nezapomnělo.

Úporná snaha představitelů strany KSČM, na kterou se po roce 1989 KSČ přejmenovala, o bagatelizování těchto událostí pokračuje dál i tím, jak se neustále snaží podávat opakované návrhy o zrušení „lustračního zákona“, který dokonce označují za diskriminační (jako kdyby se za totality sami diskriminace komunisté nedopouštěli) a nově nyní opět sám předseda této „partaje“ Vojtěch Filip hlásá ve svém projevu, že na okupaci „Rusáků“ je se nutno dívat již jen dnešníma očima a vidět spíše jako takovou epizodu v našem životě. Tato epizoda však trvala přes dvacet let, když si od r. 1968 až do sametové revoluce komunisti žili v této zemi s neomezeným rozhodujícím právem ke všemu. Dokonce si to nechali posvětit i v ústavě tím, že budou jedinou vládnoucí silou pracujícího lidu společně se Sovětským svazem a nikdy jinak.

 

Jenže nejen pro mě je právě tady někde ta hranice, kterou bychom si měli chránit před takovou demagogií, neměli bychom tolerovat takové projevy a měli bychom dát jasně najevo, že přesně tyto „výkřiky“ jsou velmi nebezpečné pro naši demokratickou společnost. Cítím to tak i proto, jak to začíná být mnoha lidem jedno, a nechávají takové chování bez povšimnutí. Ale o tom těmto novodobým komunistům právě jde, vždyť se přímo tetelí blahem, když se objevují názory, že za komunistů bylo líp, a nikdo se proti tomu neozve.

Nemusím chodit daleko, když připomenu, že i na naší radnici, jako jedné z pěti v ČR, nevadí vládnoucí garnituře „Slušnost a jistoty“ v čele kontrolního výboru komunista. Je tam i proto, aby pan starosta měl zajištěny hlasy zastupitelů za KSČM pro prosazení svých názorů proti opozici, a za jejich pomoci mohl opoziční zastupitele masírovat, jak se mu to hodí.

 

Uznávám, že to mnohým z vás nevadí, a beru to v pokoře. Ale nebudu dělat, že je to v pořádku, a tak vás prosím alespoň o krátké zamyšlení nad tímto varovným signálem. Může se totiž stát, že se zase naše děti budou učit, že nás osvobodila v r. 1945 jen jedna armáda, a ta nás právě v roce 1968 „osvobodila“ i podruhé.

 

Nenechme si vzít pocit a vědomí toho, že se můžeme proti takové demagogii komunistů svobodně ozvat, a vzpomeňme si na doby, kdy nás to mohlo stát nejen místo v práci či ve škole.

 

Moc vám za to malé zamyšlení chci už dopředu poděkovat.

Děkuji.

 

Radek Chvosta

Za ODS Strakonice

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


www.podskali.net

Copyright 2013, www.prostrakonice.cz