logo_pro fb
1 2 3 4 5 6 7

Aktuálně

Z čeho budete mít radost

Vážení občané města Strakonice, vážení občané obcí Nový Dražejov, Starý Dražejov, Virt, Modlešovice, Střela a Hajská. V ODS říkáme jasně a srozumitelně, co pro Vás v příštím volebním období uděláme. Skládat účty budeme jen Vám, a proto Vy rozhodnete.  

Naším primárním cílem je vyvážený růst Strakonic jako místa příjemného pro bydlení našich občanů, kde najdou dostatek zajímavých pracovních příležitostí, kde budou jejich děti mít dostatek možností pro své budoucí vzdělání, a to od učňovských oborů až po kvalitní střední školy. 

Neslibujeme zázraky, na to jsme dostatečně odpovědní, ale nabízíme konkrétní kroky popsané níže, které by pomohly k postupné realizaci našich záměrů. Těchto cílů rádi dosáhneme ve spolupráci s ostatními politickými subjekty, neboť podstatná je jejich realizace a ne pochybná „sláva“ autorů myšlenek.  

Zavedeme SENIOR TAXI

Dostat se včas a pohodlně k lékaři a zase zpět, může být pro seniory velkým problémem. MHD je sice určitým řešením, ale ne pro všechny. Zavedeme proto novou službu SENIOR taxi, které odveze naše seniory za zvýhodněnou sazbu k lékaři.

Vyřešíme situaci hotelu Bavor

Prázdný a chátrající hotel Bavor a jeho neutěšené okolí je velkou ostudou města Strakonice. Již nelze dále čekat. My v ODS zahájíme jednání se stávajícími vlastníky hotelu a najdeme cestu, jak nejen hotel, ale celý prostor znovu uvést v život.

Zrychlíme výstavbu silnic a chodníků

Také jste v poslední dnech stáli v našem městě v kolonách? My v ODS se domníváme, že rychlost se kterou se u nás ve městě staví je nedostatečná. Stavební firmy dostávají zbytečně mnoho času na provedení díla, takže na mnoha stavbách je v některých obdobích i totální nečinnost. Výsledkem toho jsou zcela zbytečně dlouhé uzavírky a z nich plynoucí kolony a dopravní zácpy. V příštím období chceme nejen opravovat, ale i zkrátit dobu výstavby a snížit tak délku trvání omezení a uzavírek.

 

Osadíme chytré lavičky

U nás v ODS chceme město Strakonice moderní. Jednou ze známek modernosti je možnost připojení k internetu. V našem městě chceme proto umožnit připojení k veřejné wifi síti všem našim občanům i návštěvníkům města, a to na veřejných prostranstvích, ve veřejně přístupných budovách města i na sportovištích. Dále pak osadíme minimálně chytré 4 lavičky ročně. V místech osazení laviček tak bude možné dobít mobilní telefony a připojit se k internetu.

Nehádáme se a mluvíme se všemi

Znáte to, když přijdete na Zastupitelstvo města Strakonice... S námi je to jiné - nehádáme se a mluvíme se všemi.

 

Podpora Hospice sv. Markéty Strakonice

Věděli jste, že 78% lidí v ČR si přeje zemřít doma? Bohužel většinou umíráme v nemocnicích nebo ústavech sociální péče. Vítáme proto vznik Domácího hospice sv. Markéty Strakonice (www.hospicmarketa.cz) a obyvatelům Strakonic, kteří se rozhodnou strávit své posledních chvíle v domácím prostředí za dopomoci domácího hospice, uhradíme náklady spojené právě s touto službou.

Opravíme smuteční síň

Jsou v životě místa, která jsou v našem životě důležitá. Rodiče mají jistě na paměti, kde se narodil jejich syn či dcera. Děti i jejich rodiče si vzpomenou na svou základní školu. V situacích, kdy nám věk či zdravotní stav neumožňuje zůstat v domácím prostředí se jistě všichni spolehneme na služby domova pro seniory. Na konci svých dnů se s námi přijdou rozloučit naši blízcí do kostela či rozlučkové místnosti. Ta naše však potřebuje rozsáhlou rekonstrukci. Věříme, že důstojné prostředí, si na cestě poslední naši blízcí zaslouží, a my jim ho dopřejeme.

 

Soutěž o nejoblíbenějšího učitele Strakonic

Dát dětem to nejlepší vzdělání? To chce každý rodič a my v ODS to chceme také. Jednou z cest může být soutěž o nejoblíbenějšího učitele. Inspirací nám je celorepubliková soutěži Zlatý Ámos. Chceme však soutěžit u nás ve Strakonicích, zapojit všechny učitele, jejich žáky a studenty. Nejlepší učitele, kteří naučí a přitom jsou u dětí oblíbení, odměníme a jejich školy resp. třídy také.

Podpora Nemocnice Strakonice

Každý se jednou dostane do situace, kdy potřebuje pomoc lékaře. V ten okamžik je nám jedno, zda je nemocnice soukromá, krajská či městská. Důležité je, že nám tam pomohou. Chceme všem lékařům a sestrám Nemocnice Strakonice poděkovat. Slibujeme, že každý rok naší/Vaši nemocnici podpoříme.

 

Aktuality


www.podskali.net

Copyright 2013, www.prostrakonice.cz